Kontakt

Kategorie

Informacja

Grube płyty gumowe

Grube płyty gumowe

 (0)    0

  Płyty i wykładziny gumowe

Płyty gumowe to sprawdzony materiał izolujący i uszczelniający, a także ochronny. Guma jest elastyczna i bardzo dobrze przylega nawet do nierównych powierzchni, dzięki czemu idealnie się dopasowuje i zapewnia szczelność. Co więcej grube płyty gumowe są trudnościeralne i wystarczają na długi czas. Zależnie od przeznaczenia należy odpowiednio dobrać grubość płyty gumowej, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność użytkową. Im większym naciskom i obciążeniu będzie poddawany materiał tym grubszą płytę należy wybrać. Grube płyty gumowe rekomendujemy na podjazd, a także na plac budowy czy jako mata pod ciężki sprzęt.

Grubość płyt gumowych a zastosowanie

Guma może może być wykorzystywana na wiele sposobów ze względu na uniwersalne właściwości. Jednak grubość płyty gumowej będzie weryfikowała zasadność jej stosowania. Cienkie płyty gumowe #3-5mm idealnie nadają się na pokrycie posadzki utwardzonej w celu izolacji, ochrony czy łatwiejszego utrzymania czystości w pomieszczeniu. Także są stosowane jako maty na stoły warsztatowe. Z kolei grube płyty gumowe dedykowane są zwykle tam, gdzie mamy do czynienia z dużym obciążeniem. Z reguły na maty pod maszyny wybiera się grubość gumy #10-20 mm. Gruba płyta gumowa jest także często stosowana na budowie. Płyty gumowe na budowę mogą być używane, np. do wyrównania poziomu powierzchni. Może tez być przeznaczona jako płyta gumowa na podjazd . Maksymalna grubość gumy to #50mm i jest dostępna wyłącznie w arkuszach 1m x 1m.

Gruba płyta gumowa – specyfikacja techniczna

  • kolor standard: czarny 
  • mieszanka gumowa:

          -SBR - ogólnego użytku, rekomendowana do pomieszczeń zamkniętych;
          -NBR - olejoodporna- najlepsza pod maszyny, gdzie może dojść do wycieku substancji oleistych;
          -EPDM - o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne, polecana do stosowania na zewnątrz.

  • struktura: lita, powierzchnia gładka
  • twardość gumy: 50- 80°ShA , standardowo ok 65 +/-5 °ShA
  • zbrojenie tkaniną: 1-3 warstwy
  • wymiary dla grubości #8 - 20mm

          -szerokość rolki: 1,2m 
          -długość rolki: 5mb, minimum zakupowe 1mb

  • wymiary dla grubości  #25 - 50mm – wyłącznie arkusze 1m x 1m


Cena płyty gumowej rośnie proporcjonalnie do grubości arkusza, a także wraz z dodatkowymi właściwościami (niestandardowy kolor, twardość czy format oraz dodatkowe wzmocnienie płótnem). W przypadku spersonalizowanych zamówień należy wziąć pod uwagę również minimum produkcyjne. Aby uzyskać szczegółowe informacje zachęcamy do kontaktu: 780-090-280.

 (0)    0

Comments are Closed for this post