Kontakt
PE płyty, formatki

      

Płyty z polietylenu sklep internetowy

Płyty polietylenowe PE 300, PE 500 i PE 1000 znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Kup całe arkusze z polietylenu lub mniejsze formatki PE.

Sprawdź szczegóły 780-090-280

Zapewniamy płyty z polietylenu w bogatej ofercie formatów, kolorów i wariantów materiału. W naszym sklepie int...

      

Płyty z polietylenu sklep internetowy

Płyty polietylenowe PE 300, PE 500 i PE 1000 znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Kup całe arkusze z polietylenu lub mniejsze formatki PE.

Sprawdź szczegóły 780-090-280

Zapewniamy płyty z polietylenu w bogatej ofercie formatów, kolorów i wariantów materiału. W naszym sklepie internetowym kupisz płyty z PE 300, płyty PE 500 oraz płyty PE 1000 w 3 opcjach kolorystycznych białym, czarnym i zielonym, a na zapytanie możemy zaproponować jeszcze niebieski i czerwony. Oferujemy szeroki wybór formatów oraz grubości płyty PE od #1 do 120mm.

Tworzywo polietylenowe cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących przede wszystkim ze względu na możliwość wszechstronnego wykorzystania i korzystnych cen. Do głównych atutów płyt z polietylenu trzeba zaliczyć: lekkość materiału, bardzo dobre właściwości ślizgowe oraz możliwość użycia w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Polietylen PE w płytach – wybierz najlepszy

Każdy rodzaj polietylenu bardzo dobrze poddają się obróbce wiórowej, gdyż arkusze PE są sztywne i twarde. Ponadto materiał nie wchłania wilgoci zachowując stabilność wymiarową. Bezwzględnie wszystkie polietylenowe płyty mają obojętny fizjologicznie charakter, który jest warunkiem do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Jednak pod kątem poziomu ścieralności i wytrzymałość mechanicznej możemy wyróżnić 3 rodzaje płyty z polietylenu:

  1. Polietylen PE 300 (PE-HD) ma najmniejszy ciężar właściwy wśród polietylenów, dlatego wykazuje większą podatność na zużycie cierne. Mimo, że cenowo wypada najbardziej korzystnie to wykazuje słabsze właściwości ślizgowe.
  2. Polietylen PE 500 (PE-HMW) jest cięższy w porównaniu do PE 300 w związku z czym wykazuje korzystniejsze właściwości ślizgowe oraz mechaniczne. Przede wszystkim ma większą wytrzymałość na zużycie cierne i lepsze cechy ślizgowe.
  3. Polietylen PE 1000 (PE-UHMW) to rodzaj najbardziej wytrzymały na zużycie cierne w porównaniu do innych polietylenów i wyróżnia się znakomitymi właściwościami cierno – ślizgowymi.

Jaki format mają płyty z polietylenu ?

Na magazynie posiadamy całe arkusze z polietylenu w formatach:

  • 1000mm x 2000mm a także 1250mm x 3000mm (PE 500 i PE1000) oraz
  • 1500mm x 3000mm (PE 3000)

Z całych płyt o grubości powyżej #5mm tniemy mniejsze arkusze i formatki według wytycznych Klienta.

Zastosowanie płyt polietylenowych

Cechy polietylenu pozwalają na wykorzystanie płyty PE w specjalistycznym środowisku pracy. 

Dzięki atestowi dopuszczającemu do kontaktu z produktami spożywczymi płyty z polietylenu do żywności nadają się książkowo. Są wykorzystywany przede wszystkim jako stoły rozbiorowe, pieńki rzeźnicze oraz wykładziny ścian i sufitów w zakładach przetwórstwa spożywczego.

Odporności na środowisko chemiczne pozwala na zastosowanie jako zbiorniki na wodę i chemikalia czy wykładziny basenów.

Z uwagi na bardzo dobre właściwości cierno -ślizgowe są idealnym materiałem na różnego rodzaju prowadnice, ślizgi czy listwy współpracujące,


Więcej

PE płyty, formatki Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów