Kontakt
PTFE płyty formatki teflonowe

Płyty teflonowe sklep internetowy     

Płyty i formatki PTFE. Szeroki wybór grubości. Docinamy również formatki z teflonu na wymiar. SZYBKA DOSTAWA. Szukasz płyt teflonowych - SPRAWDŹ DALEJ


Płyty teflonowe wykorzystywane są przede wszystkim do wysokotemperaturowych rozwiązań.
Ponadto arkusze z teflonu są polecane do kontaktu z żywnością, co zresz...

Płyty teflonowe sklep internetowy     

Płyty i formatki PTFE. Szeroki wybór grubości. Docinamy również formatki z teflonu na wymiar. SZYBKA DOSTAWA. Szukasz płyt teflonowych - SPRAWDŹ DALEJ


Płyty teflonowe wykorzystywane są przede wszystkim do wysokotemperaturowych rozwiązań.
Ponadto arkusze z teflonu są polecane do kontaktu z żywnością, co zresztą potwierdza nadawany atest FDA.

Oferujemy płyty teflonowe w bogatym wyborze grubości arkuszy - zaczynając od #1mm, a kończąc na #60mm. Standardowe formaty to 1200mm x 1200mm, dostępne również dla wybranych grubości: 1000mm x 1000mm oraz 600mm x 600mm. Co więcej zapewniamy cięte formatki teflonowe na wymiar na indywidualne zapytanie.

Płyty z teflonu – właściwości:

Kluczową zaletą materiału jest bardzo szeroki zakres temperatury użytkowej mieszczący się w zakresie  -200 do +260 st. C. oraz wysoka odporność na chemikalia.  

Co więcej, płyty z teflonu wyróżnia szczególnie niski współczynnik tarcia i bardzo dobre właściwości ślizgowe gwarantujące świetną współpracę z innymi elementami.

Jednak pod kątem wytrzymałości mechanicznej materiał nie należy do najbardziej wytrzymałych. Jest miękki i ma niską sztywność. Jednak ze względu na unikatowe właściwości w wielu zastosowaniach jest niezastąpiony.

Teflon naturalny w płytach zastosowanie

Płyty teflonowe idealnie sprawdzają się w wymagających warunkach pracy. Poszukiwane są tam gdzie inne tworzywa sztuczne zawodzą. Zwłaszcza w zastosowaniach wysokotemperaturowych to produkt pierwszego wyboru. Często są poszukiwane z uwagi na posiadane atesty spożywcze, a więc arkusze z teflonu do żywności nadają się idealnie. Co więcej formatki z teflonu mają bardzo dobre właściwości ślizgowe i bezproblemowo współpracują w ruchomych aplikacjach, np. jako listwy czy płaskowniki.

Ile kosztują płyty teflonowe ?

Cena płyty z teflonu zależy przede wszystkim od wagi, a ta z kolei jest podyktowana wielkością formatu i grubością arkusza. Są to parametry kluczowe do wyznaczenia kosztów zakupu dlatego niezbędne do wyceny, a zwłaszcza nietypowych formatek na zamówienie. Należy podkreślić, że teflon nie należy do najtańszych tworzyw - można przyjąć, że jest ok 2-3 razy droższy od poliamidu, jednak jego właściwości są warte takiej inwestycji.

Sprzedaż internetowa płyt z teflonu

Nasza firma od kilku lat z powodzeniem prowadzi sprzedaż internetową teflonu. Zapewniamy szeroki wybór grubości płyt teflonowych. Od ręki sprzedajemy całe arkusze teflonowe – cięcie na wymiar nieco wydłuża czas realizacji. Zachęcamy do zakupów przez stronę internetową lub kontakt bezpośrednio z naszym konsultantem pod nr tel 780-090-280 w celu wyceny indywidualnej czy sprawdzenia dostępności.

Więcej

PTFE płyty formatki teflonowe Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów