Kontakt

Kategorie

Informacja

Uszczelki gumowe i elementy cięte z gumy

Uszczelki gumowe i elementy cięte z gumy

 (0)    0

  Płyty i wykładziny gumowe

Oprócz sprzedaży płyt gumowych nasza firma oferuje również ciecie gumy na wymiar. Poza prostym cieciem płyt na maty gumowe i pasy gumowe wykonujemy również bardziej skomplikowane elementy, jak np uszczelki gumowe na wymiar - według rysunku technicznego. Uszczelnienia gumowe produkujemy z płyt SBR, NBR, EPDM, a także z gumy silikonowej białej i czerwonej. Cena uszczelek gumowych ustalana jest indywidualnie zależnie od formatu, rodzaju materiału i ilości sztuk. Zwyczajowo realizacja nie przekracza 7 dni roboczych. W celu wyceny należy skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie: 780-090-280.

Uszczelki gumowe czy uszczelki silikonowe – wybierz materiał

Kwestia doboru materiału na uszczelki jest bardzo istotna, gdyż właściwy wybór warunkuje długotrwałą i bezawaryjną pracę urządzenia czy instalacji, w której zostaną użyte. Przede wszystkim trzeba uwzględnić: środowisko pracy, medium, temperaturę czy ciśnienie.

Guma jest bardzo popularnym materiałem uszczelniającym. Właściwy dobór rodzaju gumy do parametrów pracy zapewnia wysoką wytrzymałość gotowego detalu na działanie czynników zewnętrznych i chroni elementy maszyn i urządzeń czy instalacji przed destrukcyjnym wpływem środowiska.

Guma SBR i NBR spełnia swoją funkcję zakresie temperatur -30 st C do +70 st. C , a guma EPDM -40 st. C do + 100 st. C. Przy wyższych temperaturach należy sięgnąć po silikon. Uszczelki silikonowe są wytrzymałe na temperatury: - 60 st. C do + 240 st. C. Jednak koszt uszczelki z gumy silikonowej jest o wiele wyższy, jednak w niektórych przypadkach są nie do zastąpienia.

Uszczelki i detale z gumy - produkcja na wymiar

Nie posiadamy gotowych uszczelek na stanie magazynowym. Wszystkie realizacje wykonujemy na indywidualne zamówienie według rysunku technicznego lub wymiaru Klienta. Realizujemy detale gumowe w rozmaitych kształtach, nie tylko prostokątne czy okrągłe również z otworami. Uszczelnienia gumowe mogą być również w formie pasów stosowanych jako łączniki, fartuchy, taśmy, listwy odbojowe itp.

Uszczelki i detale z gumy wycinane są z całych rolek, których rozmiary ograniczają maksymalną wielkość elementów gumowych. Płyty gumowe dostępne są w nawojach o szerokości 1,2m,  długości 10mb i zróżnicowanej grubości: #1 - 50 mm. W przypadku silikonu rolki mają takie same wymiary jedynie zakres grubości jest mniejszy: #1 mm- 10mm.

Uszczelki gumowe samoprzylepne

Wykonujemy również uszczelki gumowe samoprzylepne, pokryte warstwą kleju. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia aplikację gotowego elementu i zapobiega zawijaniu podczas montażu. Uszczelka z klejem samoprzylepna to produkt, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

 

 

 (0)    0

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!
Leave a Comment
Captcha