Kontakt

Kategorie

Informacja

Tuleje dystansowe z teflonu

Tuleje dystansowe z teflonu

 (0)    0

  Tworzywa konstrukcyjne

Elementy tworzywowe coraz chętniej są wybierane w zamian za detale z metalu. Zależnie od przeznaczenia polecamy różne rodzaje materiałów o odmiennych właściwościach. Dla wymagających pod względem środowiska (temperatura, chemia) aplikacji polecamy teflon. Mimo, że jest podatny na uszkodzenia mechaniczne to niejednokrotnie nie da się go niczym zastąpić w przypadku pracy w podwyższonej temperaturze. Tuleje dystansowe z teflonu mogą być dobrane z rozmiarów katalogowych lub wykonujemy na konkretne zamówienie.

Tuleje teflonowe – właściwości

Teflon jako materiał konstrukcyjny przejawia wiele atutów  i pod różnymi względami jest unikatowy. Do głównych atutów należą:

    • znakomita wytrzymałość cieplna – temperatura pracy od -200 do 260º C,
    • bardzo dobra odporność na substancje chemiczne
    • niski współczynnik tarcia i świetne właściwości ślizgowe
    • dopuszczenie do kontaktu z żywnością z uwagi na obojętność fizjologiczną co potwierdza atest FDA,
    • dobre właściwości dielektryczne,

Jednakże teflonu nie można zaliczyć do materiałów twardych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i nie jest rekomendowany do dużych obciążeń.

Tuleje dystansowe z teflonu - zastosowanie :

Rury teflonowe mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu maszynowego. Głownie wykorzystywane są do produkcji elementów ruchomych, współpracujących o właściwościach obrotowych. Dystanse z teflonu wykonujemy poprzez obróbkę prętów lub tulei o zbliżonym wymiarze. Rozwiercenie półfabrykatu nie stanowi większego problemu. Wybierając średnice tulei z teflonu koniecznie trzeba wziąć pod uwagę tolerancję wymiarową, gdyż wszystkie półfabrykaty posiadają naddatki materiału i są przeznaczone do dalszej obróbki wiórowej.

Sprzedaż tulejek dystansowych

Od ręki posiadamy szeroki wybór średnic, co daje dużą szansę dopasowania do poszukiwanego wymiaru lub chociażby zbliżonego. Jednak w przypadku potrzeby dużej dokładności dalsza obróbka będzie konieczna. W naszej ofercie zapewniamy również wykonanie elementów z tworzyw na gotowo. Wszystkie tuleje dystansowe z teflonu na wymiar podlegają indywidualnej wycenie, która bierze pod uwagę format, wagę, nakład sztuk.

 W naszej ofercie znajdzie Państwo również płyty z teflonu i wałki teflonowe.

 (0)    0

Comments are Closed for this post