Kontakt

Kategorie

Informacja

Płyty silikonowe cena

Płyty silikonowe cena

 (0)    0

  Płyty i wykładziny gumowe

Elastomery są powszechnie wykorzystywane w przemyśle pod postacią płyt gumowych. W tej grupie należy wyróżnić również gumę silikonową MVQ, która posiada unikatowe właściwości, takie jak wysoka odporność termiczna czy dopuszczeni do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Te atuty sprawiają, że cena płyty z silikonu jest wyższa niż standardowej gumy, ale możliwości zastosowania są zdecydowanie szersze. Cennik płyt silikonowych jest zróżnicowany ze względu na grubość arkusza, im grubsza płyta tym cena za m2 wzrasta.

Płyta silikonowa - jakie jest zastosowanie płyt silikonowych?

Arkusze silikonowe mają szerokie zastosowanie z uwagi na uniwersalne właściwości. Mogą być stosowane w codziennym użytku jako maty silikonowe na blat roboczy, w przemyśle maszynowym jako uszczelnienia oraz przemyśle spożywczym przy produkcji żywności. Niepodważalną zaletą materiału jest elastyczna struktura, która idealnie dopasowuje się do elementów współpracujących tworząc ochronę czy uszczelnienie. Ponadto naturalny kolor nie pozostawia śladów i zabrudzeń. Kluczowym atutem jest niepodważalnie  wysoka tolerancja temperaturowa pozwalająca na pracę w temperaturze sięgającej do +220 st.C.

Właściwości płyt silikonowych

Guma silikonowa MVQ ma trudnościeralny charakter, a przy tym jest elastyczna dzięki czemu w niektórych zastosowaniach nie ma sobie równych. Ponadto płyty silikonowe naturalne posiadają atest FDA zezwalający na kontakt z żywnością. Kauczuk silikonowy charakteryzuje się:

  • twardość 60 +/-5 ShA,
  • gęstość: 1,25g/cm3,
  • wytrzymałość na rozciąganie: 7 MPa,
  • wydłużenie względne przy zerwaniu: > 300%,
  • wytrzymałość temperaturowa: -40 do +220 st.C,
  • kolor: biały- spożywczy, czerwony- techniczny,
  • szerokość nawoju: 1200mm,
  • długość nawoju: do 10mb, docinamy na mb,
  • grubość arkusza: #1mm - #10mm.

Cennik płyt silikonowych

Zależnie od ilości zakupu - czy są to całe nawoje czy docinane formatki obowiązuje inny cennik płyt silikonowych. Przy zakupie całych rolek cena silikonu za m2 jest korzystniejsza. Nie mniej głównym wyznacznikiem ceny jest grubość arkusza, im grubsza płyta tym koszt zakupu m2 wzrasta. Elementy gotowe z silikonu takie jak uszczelki czy podkładki wyceniamy wyłącznie na zapytanie. W celu uzyskania oferty na silikon cięty należy skontaktować się z biurem obsługi Klienta pod nr tel. 780-090-280.

 

 

 (0)    0

Comments are Closed for this post