Kontakt

Kategorie

Informacja

Cennik płyt z tworzyw sztucznych - hurt i detal

Cennik płyt z tworzyw sztucznych - hurt i detal

 (0)    0

  Tworzywa konstrukcyjne

Cena tworzyw sztucznych podawana jest zawsze w przeliczeniu na kilogram materiału. Koszt zakupu płyt tworzywowych jest zróżnicowany w zależności od rodzaju materiału oraz grubości arkusza. W przypadku bardzo cienkich bądź bardzo grubych płyt cena za kg płyty danego materiału jest zazwyczaj wyższa. Najkorzystniej cenowo wypadają płyty z tworzyw sztucznych takich jak: polietylen (PE 500), poliamid (PA6/ PA6 G) czy poliacetal (POM-C), trochę droższy jest tekstolit (TcF), a teflon i PEEK to najwyższe półki cenowe. Oczywiście za wyższą ceną odpowiadają unikatowe właściwości materiałów. Aczkolwiek do powszechnego wykorzystania w przemyśle często wystarczają tańsze rodzaje tworzyw.

 

Ile kosztują płyty poliamidowe PA6, teflonowe PTFE, z polietylenu PE, poliacetalu POM C

Każdy materiał ma własny cennik płyt podany w przeliczeniu na kg materiału. Cena arkusza zależy od rodzaju tworzywa (wersja naturalna jest tańsza od domieszkowanej) oraz od grubości płyty (cienkie formaty są droższe), a także od powierzchni, tak więc na finalną cenę płyty lub dociętej formatki ma wpływ kilka czynników.

Szukając oszczędności podczas zakupu płyt z tworzyw sztucznych należy wybierać tańsze materiały i popularne grubości płyt: #10-#50mm. Jednak nie zawsze cena jest dobrym doradcą podczas wyboru konkretnego arkusza. Niektóre tworzywa są niezastąpione i warte zainwestowania jak w przypadku odporności na wysokie temperatury polecamy teflon i PEEK. Do żywności przeznaczony jest polietylen, teflon i poliacetalu, a do obróbki skrawaniem najchętniej wybiera się poliamid, poliacetal czy polietylen.

Aby poznać cennik płyt z tworzyw sztucznych najlepiej skonsultować się z naszym biurem pod nr tel 780-090-280.

Jaka jest cena płyt ciętych na wymiar

Standardowo płyty dostępne są w formacie 1m x 2m (wyjątek stanowi teflon: 1,2m x 1,2m). Oferujemy również możliwość docięcia całych arkuszy na mniejsze formatki, listwy czy podkładki tworzywowe. Płyty cięte na wymiar wyceniane są indywidualnie na zapytanie Klienta. Cena formatek tworzywowych jest zależna od rodzaju materiału, grubości płyty oraz ilości sztuk. Zapewniamy precyzyjne cięcie w granicach tolerancji +/- 0,5mm i szybka realizację.

 

 

 

 (0)    0

Comments are Closed for this post